Зимни процедури за коса с масла: Какво е важно? Какви са предимствата?

unnamed-file.jpg

Малко е студено навън, нали? Тези от вас, които предпочитат слънчевото време пред студеното, може би въобще няма да излязат от вкъщи днес. Може би ще си направите горещ шоколад и ще си почивате 🙂 Аз направих точно това преди малко, за да може писането на този пост да е още по-приятно 🙂 Осъзнах, че не съм писала дори и дума за зимната грижа за косата! Това е много важна тема, защото чрез изграждането на добри навици, свързани с грижата за косата – и фоликулите на косъма – можете да се сдобиете с красива коса и дори сезонното опадване на косата няма да е такъв проблем. И няма НИЩО, което да подсили косата повече и да подобри външния й вид от ефективните процедури с масла.

Зимни процедури за косата: струват ли си?

Разбира се, че си струват. Косата трябва да се третира с масла без значение от сезона. Всъщност трябва да го правите през през деня и нощта, колкото пъти искате. Като цяло процедурите с масла за коса трябва да се правят веднъж на седмица, но ако видите, че косата ви е дехидратирана, увредена и неустойчива, можете да нанасяте натурални масла всеки ден.

Предимства от процедурите с масла:

  • защитават косата от студа, силния вятър, сухия въздух.
  • защитават косата от смога и градското замърсяване.
  • изглаждат кутикулите на косъма.
  • грижат се за краищата на косата.
  • регенерират и възстановяват вътрешната структура на косъма.
  • подобряват външния вид на косата и добавят блясък.
  • почистват скалпа.
  • подобряват микроциркулацията на кожата и защитава кутикулите.
  • подобряват растежа на косата.
  • справят се с изтъняването на косата.

Зимни процедури за коса с масла: как да ги правите правилно?

Всъщност не бих направила разлика меду процедурите с масла, които се правят през зимата, пролетта или лятото. Тази процедура изглежда по напълно еднакъв начин без значение от сезона. Използвам масло (или смес от такива), които пасват на порьозността на косата ми и на настоящото й състояние (колкото по-увредена е, толкова по-интензивна трябва да е грижата). След това го нанасям по дължината й и върху скалпа – като го масажирам нежно, за да стимулирам кръвообращението, което е полезно за фоликулите (така те получават повече масло). След това увивам косата си с хавлиена кърпа и оставам така не по-малко от 30 минути. Накрая измивам косата, както иначе правя.

Когато стане въпрос за зимна грижа за косата, се опитвам и да защитя краищата си. Това е най-крехката част от кичурите, което не е учудващо, когато осъзнаете, че това е и най-старата част на косата ви. Краищата се увреждат по-бързо, защото са били на главата най-дълго и продължително време са били излагани на външни агресори. Следователно, за да предотвратите цъфтежа им, увреждането им и дехидратирането им, нанасяйте по капка-две естествено масло върху дланите си и след това втривайте в краищата.

Този навик не само защитава краищата от цъфтене, но и от статично електричество – предполагам, че то се появява при много от нас през зимата. С други думи, естествените масла правят косата по-устойчива към негативния електрически заряд.

Друга идея, която помага да се справите с наелетризирването е да разресвате косата си с дървен гребен. Можете да използвате този инструмент и за масаж на скалпа.

Нанасяте ли естествени масла върху косата през зимата?

Колко често го правите?

Колко често си правите процедури за коса с масла?

Оставете ми коментар! 🙂

Целувки!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *